30 Nisan 2022 Cumartesi

Şifa Niyetine İçilecek 5 Özel Çorba

30 Nisan 2022 Cumartesi

Çorba çeşitleri sadece lezzetli olmakla kalmayıp aynı zamanda vitaminli olmasıyla da yediden yetmişe herkesin tüketmesi gereken gıdalar arasında yer alıyor. Özellikle bazı çorbalar besleyici içerikleri sayesinde şifa niyetine içilebiliyor. Bu çorbalar arasından sizler için 5 tanesini seçtik. Hemen göz atın ve dilediğinizi bu akşamki menüye ekleyin.

1. Tarhana Çorbası

En sağlıklı ve vitamin ile mineral değeri en yüksek çorbaların başında tarhana çorbası geliyor. Dolayısıyla listemizde de ilk sırada bu çorbanın yer aldığını söyleyebiliriz. tarhana çorbası genellikle soğuk kış mevsiminde tercih ediliyor olsa da aslında yaz aylarında da içilebilecek bir çorbadır. Uzun süre tok tutmaz ama hazırlanması da bir o kadar kolaydır.

2. Tavuk Suyuna Çorba

Hasta olanlar için sıklıkla yapılan tavuk suyuna çorba da güçlü bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor. İçerisine çeşitli baharatlar eklemeniz durumunda çok daha sağlıklı ve leziz olmasını sağlayabilirsiniz. Hatta damak tadınıza uygun olması için sebze parçaları da ekleyebilir ve tamamen size özel bir çorba haline gelmesini de sağlamanız mümkün. Bu arada tavuk suyuna çorba tarifi için Yemek.com adresine uğramanız yeterli olacaktır.

3. Karışık Sebze Çorbası

Antibiyotik niyetine içebileceğiniz çorba çeşitleri arasında elbette karışık sebze çorbası da bulunuyor. Kış mevsiminde kış sebzeleri, yaz mevsiminde de yaz sebzelerini kullanarak rahatlıkla bu çorbayı hazırlayabilirsiniz. Haşlayarak blender ile tamamen pürüzsüz olmasını sağlayın. Dakikalar içerisinde çorbanız sunuma hazır hale gelecektir.

4. Mercimek Çorbası

Proteinden kaynaklanan şifası ve lezzetinden kaynaklanan iştah açan formu ile mercimek çorbasını da listemize eklemeye karar verdik. Özellikle üst solunum yolu rahatsızlığı geçirenler için yapılan bu çorbanın kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacağından emin olabilirsiniz. Süzme mercimek çorbası ya da lokanta usulü çorba tarifine Yemek.com adresinden ulaşabilirsiniz.

5. Domates Çorbası

Son önerimiz ise domates çorbası olacak. Domatesin en leziz hallerinden biri olan bu çorbaya mutlaka fesleğen de ekleyin. Bu sayede tadının sizi bambaşka diyarlara götürmesini de sağlamış olacaksınız. Kıvamlı ve leziz bir domates çorbası yapmayı öğrenmenin yolu ise Yemek.com adresinden geçiyor. Bu sitede yer alan tarifi birebir uygulayın!

0Yorum

En Nefis Tariflerim Copyright © 2018 Tüm Hakları Saklıdır...